Recenze stavebních realizací

I v klasické malé koupelně v panelovém domě, se dá vytvořit opravdu hezká, moderní a nadčasová koupelna. Taková klasika, kterou při rekonstrukci řeším pravidelně.

Jedna z mých největších realizací a zároveň developerský projekt. Původní 100 let stará opuštěná vila, o kterou nikdo roky neměl zájem byla určena k demolici. Já v ní viděl obrovský potenciál. Ve vile se díky rozsáhlým úpravám s využitím jak sklepních tak půdních prostor, dokázalo vytvořit 7 bytových jednotek. V jednom z těchto bytů já dnes sám žiju a jak to u mě vypadá se můžete podívat i zde (a zde bych chtěl prolinkovat s jedním z článků v sekci s referencemi na stránce „napsali o mě v médiiích“ )

Na této fotografii jde vidět, jak jsme si počínali uvnitř vily ve společných prostorech chodeb. Za zmínku stojí informace o tom, že celou dlažbu, kterou vidíte, jsme chtěli zachovat a bylo potřebovat ji nejprve opatrně demontovat a poté opět položit. Na fotce vpravo tak vidíte původní dlažbu z fotky nalevo po demontáži a opětovné montáži.

U vily jsme museli také vytvořit parkovací plochy pro automobily. Zajímavost, kterou bych chtěl zmínit, je že námi vytvořená perforovaná cesta, byla vytvořena z důvodu, aby se při deštích voda vsakovala, protože dole pod cestou je další obytný dům a kdybychom nepoužili tento typ podkladového materiálu, při silných srážkách, by sousedi pod námi byli vytopeni a to jsem opravdu nechtěl.

Na fotkách níže jde vidět jedna z náročnějších celkových rekonstrukcí bytu. Když se na obě fotky podíváte, možná by vás ani nenapadlo, že se jedná opravdu o fotky z jednoho a toho stejného bytu, že? Je to proto, že při rekonstrukci tohoto bytu došlo k opravdu velkým úpravám, kde se změnila celá dispozice bytu. Z původní průchozí kuchyně se udělala chodba, aby byt odpovídal moderním standardům a kuchyň byla přesunuta na úplně jiné místo. Ve stavebnictví jde řešit téměř vše, co vás napadne, jen musíte vědět jak na to.

Další ukázka toho, jak klienti využili mých bohatých zkušeností jde vidět na fotkách níže. V půdních prostorech, které původně nebyly vůbec určeny k bydlení, se nám podařilo vytvořit kompletní byt. Byla to náročná rekonstrukce, ale ten pocit na konci, kdy vytvoříte útulné místo k bydlení na místech, kde to původně nešlo je jednoduše radost.

Na těchto fotografiích jde vidět, jak se nám podařilo ze sklepních prostor po „podřezání“ celého domu a odizolování vytvořit opět místo pro bydlení. Při této rekonstrukci bylo potřeba vytvořit kompletně novou skladbu podlah, ale výsledek stojí za to.

Níže vidíte fotografie z kompletní rozsáhlé rekonstrukce většího bytu 4+1, kde jsme opět měnili dispozici celého bytu. V místech, kde se dnes nachází velká koupelna s rohovou vanou a zároveň sprchovým koutem, byla původně malá jídelna s průchodem do kuchyně. Vždy mám radost, když můžu své zkušenosti uplatnit k tomu, aby byl klient po rekonstrukci maximálně spokojený a překvapený z toho, „co všechno se dá“ vytvořit.

Na fotce níže byl rád okomentoval tvorbu nové koupelny v rodinném domě. Na fotografii vpravo vidíte krásný výsledek, luxusní koupelny vytvořené v horním patře rodinného domu. Na levé fotografii vidíte, že jsme v tomto případě nevyzdívali předstěnu z ytongu nebo porothermu, ale vytvářeli jsme SDK konstrukci. Důvodem v tomto případě byla skladba podlahy, která byla trámová, protože se stavělo v horním patře rodinného domu.