Jmenuji se Filip Hank

Vlastní stavební firmu mám již přes 10 let a za sebou mám přes 200 zrekonstruovaných bytů a rodinných domů, u kterých jsem od začátku do konce. Na rozdíl od mých stavebních kolegů jsem ale ve stavebnictví nezačínal, a proto mám k tomuto oboru trochu jiný přístup. Vedl jsem obchodní týmy, zaváděl a řídil výrobu na dřevěná a plastová okna, rozjížděl jsem hypoteční centrum. Jak je vidět, vždy to ale se stavebnictvím mělo něco společného.

Úvodem

Na začátku jsem si naivně představoval, že si najmu pár stavebních part, kterým budu dohazovat klienty a vše poběží samo. Realita mě rychle vyléčila a musel jsem si vybudovat vlastní tým spolehlivých lidí a vše zastřešit vlastní stavební firmou. Dnes mám několik spolehlivých stavebních part a děláme přibližně 30 komplexních rekonstrukcí ročně.

Naše hlavní činnost

Začínali jsme od jednoduchých rekonstrukcí koupelen. Postupovali jsme přes rekonstrukce celých bytů, pak jsme do toho začali rekonstruovat i rodinné domy a nakonec jsme rodinné domy začali i stavět. Nicméně i když dnes děláme i specializované zakázky pro státní správu, 80 % naší činnosti jsou stále rekonstrukce rodinných bytů a domů.

Vše pod jednou střechou

Od začátku jsem chtěl klientům poskytovat co možná nejširší služby, proto jsem hned začal i designovým poradenstvím, ať mají klienti vše pod jednou střechou. Své služby jsme stále rozšiřovali a rozšiřujeme, vyrábíme již vlastní kuchyně a vestavěný nábytek, vše nakonec vyústilo v roce 2020 v otevření designového studia TWINS design v centru Ostravy, kde jsem se stal spolumajitelem. Klienti si tu mohou doladit svůj interiér do posledního šroubku.

Chyby jsou drahé

Dnes se mohu nazvat i drobným developerem, protože jsem kromě obchodování s byty již realizoval také projekt bytového domu a další projekty se připravují.

Všechny chyby, které jsem kdy ve stavebnictví udělal, jsem si také vždy zaplatil, a proto si je dobře pamatuji. Nejlepší je se poučit z cizích chyb, a proto jste tady.